Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Coxton Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskola Románia szívében
Harry Potter világában játszódó, valós idejű fórum alapú szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff Team
Staff Team ~
Akikhez fordulhatsz

Jonathan Coxton
Igazgató

Teofana Enescu
Házvezető

Analisa Carp
Házvezető

Irisa Ciorei
Iskolapszichológus

Mara Sîrbu
Tanársegéd

Péterfy C. Soma
Prefektus
Tanársegéd

Tsicsói Hargita
Prefektus

Jenny Miles
Prefektus

Solomon Ahalanei
Prefektus

Anica Oprescu
Prefektus

Top posters
Jonathan Coxton
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Péterfy C. Soma
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Angela Bahneanu
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Tara Black
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Lucius Marga
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
David Rowle
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Alisa Coxton
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Gavril Lucian Baticescu
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Teofana Enescu
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Gabriela Bivol
Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_lcapBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Voting_barBájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Vote_rcap 
Halloween Zsetonok
Sárgák - 14
1. Péterfy C. Soma - 2
2. Casian Dobaru - 2
3. Analisa Carp - 3
4. Jenny Miles - 3
5. Irisa Ciorei - 1
6. Steven Blackfield - 3


Zöldek - 8
1. Tara Black - 1
2. Anica Oprescu - 3
3. Stefan Moromete
4. Mia Gart - 2
5. Alba Oprescu - 2
Top posting users this month
No user
Dicsőségfal
Legjobb Halloween Jelmez tulajdonosai

Alba Oprescu

Analisa Carp


Októberi dicsőségfal

Stefan Moromete
A hónap új karaktere

Dimitrie Udrea
A hónap pontszerzője

Tara Black
A hónap női karaktere

Steven Blackfield
A hónap férfi karaktere


Lucius Marga
Iskolaelső
Másodikos évfolyamelső

Mia Gart
Elsős évfolyamelső

Teofana Enescu
Év Tanára

Panagan
a Házkupa nyertese

Üzenőfal

 

 Bájitaltan (BIT) laboratórium

Go down 
+11
Cerasela Dâba
Fred Padmor
Bogdan Bilaşca
Lucius Marga
Cristian Badrick
Noel Wyard
Darius Druett
Casian Dobaru
Mia Gart
Isabella Sancu
Alisa Coxton
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Noel Wyard
Második évfolyam
Noel Wyard


Hozzászólások száma : 86
Kor : 25
Hely: : Coxton
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptyHétf. Szept. 10 2012, 23:21

*Végeztek, rend van, és ha jól sejti, akkor közeledik az óra vége. Visszatér hátra, távol mindenkitől, majd a profra pillant. Egy nemet int a fejével, érthető volt minden, a másik főzetet pedig majd bepótolják. Igazán nem bánja, hogy nem ma kerül rá sor, Francist még amúgy is át kell törölgetnie.
Tankönyve az nem sok van, legalábbis itteni, magával hozta azt, amit fontosnak ítélt, illetve Raul követelte, hogy megtegye. Ha mehetnek, akkor feláll, egy biccentéssel köszön el mindenkitől, és visszatér a harmadikon felállított sátrába.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptyHétf. Szept. 10 2012, 23:37

*Megvárja, míg mindenki elmegy, s csak ezután tér vissza a labor végébe. bizony, neki még dolga van. méghozzá takarítani. ha ezzel végzett, a délelőtt elkészített és a tanóra előtt felcímkézett főzeteket egy nagyobb dobozba teszi, majd megindul vele kifele. Távozóban még tesz róla, hogy az ajtó bezáródjon, majd meg sem áll a betegszobáig, a javasasszony, már vár rá.*
Vissza az elejére Go down
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptyKedd Szept. 11 2012, 17:42

Az óra végére még jobban elfáradtam, alig vártam hogy vége legyen és aludjak. Mivel nem volt több dolog összepakoltam, és siettem is a hálóterembe.
/Bocsi elszállt tegnap a netem/
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 19:25

Talán még pont odaér, ha minden igaz, és nem késik el, vagy túl sokat. Azért azt nem lehet elmondani róla, hogy rohan, kényelmes léptekkel ér le a pincébe, és áll meg az ajtó előtt. Nekidől a falnak, ezek szerint időben van, vagy mindenki más késik... vele együtt.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 19:26

*Darius ismét az egész napot a laboratóriumban töltötte. Hihetetlen, hogy milyen hamar fogynak ki az alapvető gyógyszerek és bájitalok a betegszoba raktárából. A labor ajtaja ma is nyitva van, ha megérkeznek a diákok, nyugodtan be tudnak jönni.
A professzor amíg diákjai nem jönnek, a hátsó polcoknál tesz-vesz, fiolákat címkéz fel, tesz polcra.*
Vissza az elejére Go down
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 19:39

*Isa siet BIT órára. Szerencsére nem ő az egyetlen..*
-Halohó!-*Köszönti hatalmas mosollyal a srácot. ma nem hozott mást csak saját magát meg a pálcáját. A leányzó piros farmert visel, fehér pulcsival, haját végre sikerült össze is kötnie, egy vérvörös hajgumival. Talán épp ezért késett el.*
-Nyitva van a terem ajtaja?-*Kérdi háztársát, s ezzel egyidőben nyit is be. Először észre sem veszi a professzort, aztán megpillantja a terem hátsó felében.*
-Szép estét kívánok, professzor! Ma is fogunk főzni?-*köszönti hatalmas mosollyal tanárát.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 19:46

*Várhat ő holnap reggelig is, még jó, hogy jön Isa is, továbbá éppen be akart nyitni. Már csak azt nem érti, hogy megint ő jön rossz órára, vagy esetleg a lány? Mindegy, majd elválik, azért ha már eddig lerobogott, akkor már nem lép le, előbb tájékozódik.*
-Hali! Nyitva. Jó estét professzor úr! *Sok dolgot ő sem hozott, csak a legszükségesebbeket, maximum kiderül, feleslegesen cipelte, és akkor arra fogja, hogy kiszellőztette őket.*

Vissza az elejére Go down
Bogdan Bilaşca
Harmadik évfolyam
Bogdan Bilaşca


Hozzászólások száma : 100
Regisztráció : 2008. Sep. 03.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 19:52

*Bogdi érkezik órára. Kérdőn néz hol Isára, hol Lucira.*
-Öhm... azt megszoktam, hogy felsősök feltűnnek az alsós órákon, de mióta járnak elsősök a másodikosokéra?-*Pislog nagyokat.*
-Vagy rossz helyre jöttem?-*Néz kérdőn, ezúttal Luciusra.*
-Jó estét kívánok Druett professzor!-*Köszön tanárának is.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:01

*Megfordul, amint meghallja a zajokat, hátrapillant.*
-Szerbusztok gyerekek!-*Köszönti a pangis gárdát. Ám valami neki se stimmel.*
-Bella, nem nézted kicsit el az órarendedet? Ma másodikos BIT van.-*Mosolyog a lányra.*-Találkozunk hétfőn elsős órán, rendben?-*Néz az elsős szőkeségre, majd ha Bella elment, a másodéveseihez fordul.*
-Eljött az első közös BIT óra. Bár a tavalyi évben nem együtt tanultuk eme szép tárgyat, biztos vagyok benne, hogy ismertek már. Én azonban nem vagyok ennyire képben. A keresztneveteket tudom, de a vezetéknevekkel bajban vagyok.-*Mondja, miközben elsétál a tanári asztalig.*


A hozzászólást Darius Druett összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 19 2012, 20:07-kor.
Vissza az elejére Go down
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:06

*Egészen Bogdan kérdéséig nem érti, miért néznek olyan hülyén rá a fiúk. Aztán rögtön jön Darius, aki teljesen felvilágosítja.*
-Hupsz. Elnézést kérek, de én valóban azt hittem, hogy ma elsős óra van.-*Húzza el a száját.*
-Rendben, akkor én nem is zavarok tovább. Viszlát professzor hétfőn! Sziasztok fiúk, ügyeskedjetek ma az üstök mellett!-*Köszön el mindenkitől hatalmas mosollyal az arcán, majd gyorsan vissza is siet a Toronyba.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:14

-Szia! Ő is elnézte az órarendet. *Bogdannak is köszön, aztán tippel, hiszen ez vele is előfordult még rögtön a legelején, amikor még abban a hiszemben volt, hogy elsős. Druett nem szarozik, elzavarja Isát, ezen meg is lepődik.*
-Igyekszünk, kösz. *Int Isának, aztán elgondolkodik a tavalyi éven. A tavalyi Bit órák... nos igen, Druettet ő azért ismeri, mert az auror szakhoz kiváló Bit kell, így felkereste.*
-Lucius Marga. *Nem vitte túlzásba. Bemutatkozott, ezzel le is rendezi az egészet*

Vissza az elejére Go down
Fred Padmor
Harmadik évfolyam
Fred Padmor


Hozzászólások száma : 51
Kor : 28
Hely: : Valahol
Regisztráció : 2012. Feb. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:17

* Futok, futok és futok. Így is nagy késésben vagyok már és ennek biztosan büntetés lesz a vége, vagy lehet mégsem. De mindenesetre sietnem kell, vagy bajba leszek az már biztos. Sajnos elaludtam mikor leheveredtem az ágyamra, és nyolckor ébredtem föl. Szörnyű, hogy képes vagyok ilyenre. Leérek a pincébe, majd be is nyitok a terembe egy nagy levegővétel után. *
- Jó estét! Sziasztok! Elnézést a késésért de sajnos elaludtam… - * mondom szégyenkezve, majd inkább a földre nézek, várva a tanár reakcióját. *
Vissza az elejére Go down
Bogdan Bilaşca
Harmadik évfolyam
Bogdan Bilaşca


Hozzászólások száma : 100
Regisztráció : 2008. Sep. 03.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:23

-Ja, az más. Nyugi, nem maradsz le semmiről, még egy év és tanulod majd te is.-*Vigyorog a lányra. Aztán elkerekedik a szeme Druett reakcióján. Végül is lehet, hogy Bogdi is ezt csinálta volna a férfi helyében, hisz elsősként nem értené meg a másodikos anyagot.*
-Szia! Megpróbálunk!-*Integet el a lánytól. aztán egyik jön,másik megy, ugyanis feltűnik rég nem látott évfolyamtársa, Fred is.*
-Hejhó! Az elveszett bárány.-*Üdvözli kissé furcsamód a srácot.*
-Bogdan Bilasca.-*Mutatkozik be ő maga is Lucius után.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:29

*Int a távozó lány után. Aztán felvonja a szemöldökét a későt látva.*
Nocsak, nocsak.-*Csóválja meg a fejét.*-Kérjétek meg Serban professzort, hogy tanítson valami jó kis ébresztő bűbájt is!-*Ajánlja csaknem nevetve, majd ismét visszanéz a késő fiúra.*
-Nem bánom, gyere be, de egy feltétellel, mutatkozz be előtte. No meg ígérd meg, hogy legközelebb megpróbálsz időben megérkezni.-*Mondja, majd ha minden feltételét elvégezte és helyet is foglalt, ismét a társasághoz fordul.*
-Nos, fura helyzet ez, mert azt hittem, több lány lesz az első BITen, ugyanis az idei év első főzete egy szerelmi bájital lesz. Tippeljetek mik lehetnek a hozzávalók.-*Néz körül a társaságon.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:39

*A késő Padmorra pillant, köszön, aztán Bogdanra emeli a tekintetét. Mennyire örülne Druett, ha felrobbantanák az egész termet? Nagyot szólna, az egészen biztos. A bejelentett italtól nincs elragadtatva, remélte, hogy valami komolyabbal kezdenek.*
-Szerintem ezerjófű lehet benne, de hogy akkor a vélahajat nem hagynám ki, ha rajtam múlik. *Ez is biztos, a többi tippjét nem mondja, bár lenne még.*
Vissza az elejére Go down
Fred Padmor
Harmadik évfolyam
Fred Padmor


Hozzászólások száma : 51
Kor : 28
Hely: : Valahol
Regisztráció : 2012. Feb. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:43

* A tanár reakciója hála égnek nem olyan rossz mint amire számítottam. Fölnézek a férfira, bár egy kicsit foglalkoztatnak a többiek is. Az egyik szőke a kettő közül kissé furcsán köszön, de mit zavartassam magam… *
- Fred Padmor. És ígérem, hogy nem lesz többet késés! - * teszek eleget a két kérésnek, majd azonnal megy tovább az óra. A szerelmi bájitalról van szó, és az engem nem izgat nagyon. Inkább a többiekre hagyom a tippelést. tényleg jól jönne pár lány, legalább ők tudnának valamit mondani. Őket ez a téma biztosan érdekli. Lucius válaszát halva egy kicsit elgondolkozok, de nem nagyon, mert még így sincs arról fogalmam miből is állhat az a lötty. *
Vissza az elejére Go down
Bogdan Bilaşca
Harmadik évfolyam
Bogdan Bilaşca


Hozzászólások száma : 100
Regisztráció : 2008. Sep. 03.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 20:58

*Furcsán néz Fredre. Ezek szerint a srác már nem emlékszik az elsős órákra. De sebaj. Luci tippelését végighallgatja, majd megszólal ő maga is.-*
-Én sárkányvért vagy pikkelyt is használnék, attól jóval erősebb lenne a hatása, nem?-*Pislog Druettre, s már kíváncsian várja a folytatást.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 21:04

*Mosolyogva hallgatja végig a tippeket.*
-Egyiketek sem talált. Ne feledjétek, ez az egyik legalapvetőbb bájital, az erőssége se túl nagy, ezért véla haj se kell bele. Ezt a bájitalt egy román boszorkány fejlesztett ki, a neve Afrodita Schinescu erdélyi újságírónő volt. így cserkészte be az áldozatait. Akár randidrognak is nevezhetnénk, azt hiszem, így hívják a muglik.-*Vigyorodik el.*
-No de akkor lássuk a főzetet, nem igaz?-*Mosolyodik el, majd a szokásos módon, egy pálcamozdulattal varázsolja a receptet a falra.
[i]D-na Afrodita Schinescu Szerelmi Főzete
Bemutatás: Egy enyhébb szerelmi bájital. Hatóideje 24 óra, de az első 2 és az utolsó 4 óra alatt elég enyhén jelentkezik a hatása. Hosszútávon ninics hatása, így egy-két napnál nem szokták többet használni.
Hozzávalók: 2 csepp a vénusz légycsapója nedvéből, 2 dl rózsavíz, 4 gr őrölt egyszarvúszarv, 3 csepp sellőkönny
Elkészítés: Elkészítése egyszerű kategóriába sorolható. A rózsavizet a légycsapó nedvével keverjük össze, majd főzzük fel. Hagyjuk 3 percet lobogni, majd oltsuk le alatta a tózet. Hagyjuk kicsit hülni a halványpiros-átlátszó levünket. Ez idő alatt a márványmozsarunkban őröljük meg az egyszarvú szarvat. Mire ezzel végzünk, minden bizonnyal a főzetünk halvány lila színűvé válik. Ha ez így van, hozzá Ezután tegyük fel ismét a tűzre, és addig kevergessük, míg a főzet narancssárga nem lesz. Végül tegyük bele a sellőkönyet é főzzük még folytonos kavargatás mellett 10 percig. Ha végeztünk, a főzetünk ismét halvány piros-átlátzó színű lez. Még melegen töltsük fiolába.
Ebből az adagból ideális esetben 3 fiolányi lesz.
*
-Olvassátok el jó alaposan, majd a hátsó polcról szerezzétek be a hozzávalókat. Üstök is vannak. Hajrá, neki lehet kezdeni!
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 21:23

*Bogdan ötletére felkapja a fejét, nem is kicsit, na de az, hogy sellő könnycseppel szórakozzon, meg rózsavízzel, na arra is.*
-Egy dolgot nem értek, mégpedig azt, professzor, hogy minek fecséreljünk energiát egy 24 órás italra, amiből 6 óra végeredményben halott ügy, amikor sokkal komolyabbak is vannak? *Egy dolgot tud, a vélahajat ki fogja próbálni, mert az erős hatású komponens. Mi van ha azt keresztezi sellőkönnyel? Feljegyzi magának, ezt majd megejti máskor. A kérdést pedig nem az órára értette, hanem úgy általánosan.
Azért beszerez mindent amit kell, kiméri a 2 dl rózsavizet és a 2 csepp légycsapó nedvét, az üstöt odakészíti és alágyújt, aztán a rószavíz-légycsapó keveréket beleönti. Amíg az fő, előkészíti az egyszarvú szarvat készíti ki, de csak akkor kezdi őrölni, amikor a keveréke már lobogott 3 percet és lezárta alatta. Halványpiros-átlátszó... elméletileg, de majd Druett megmondja, most az őrléssel van elfoglalva na és a kiméréssel. 4 g pontosan.
Lilásodni lilásodik a főzet, így beleönti a porított egyszarvú szarvat, és alágyújt az üstnek, hogy kevergetni kezdje. Narancssárgának kell lennie, ha jól olvasta, addig kell kavarni. Kivár, és ha eléri a narancssárgára hasonlító színt, akkor tölti bele a 3 csepp sellőkönnyet, de tovább főzi és kavarja 10 percig. Halványpiros-átlátszó... hasonlítani hasonlít, na de nem ő dönti el, hogy az ital jó vagy sem.
AMikor elkészült, 3 fiolába kiméri, ráírja a nevét, a dátumot, és hogy mit tartalmaz a fiola. Vár az értékelésre, mert ha nem jó, akkor felesleges takarítani bármit is.*
Vissza az elejére Go down
Bogdan Bilaşca
Harmadik évfolyam
Bogdan Bilaşca


Hozzászólások száma : 100
Regisztráció : 2008. Sep. 03.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 21:50

*Elolvassa a táblára írott szöveget. Hozott magával pergament és pennát is, így könnyedén lejegyzeteli amit kell, bár van egy olyan sejtése, hogy a tankönyvben úgyis megtalálja. Luci kérdésén meglepődik.*
-Hát ha egyszer mágus-randidrog?-*Néz kérdőn a srácra. Nem érti, mit nem ért ezen háztársa. Közben azért arra is van dolga, hogy a hátsó raktárpolcról előszedje a kellő hozzávalókat. Visszafele elvesz egy egy üstöt is meg egy márvány mozsárt, aztán nekilát. Összekavarja a növényi nedvet a rózsavízzel, fel is forralja. Ez hosszadalmas folyamat, legalábbis Bogdi számára, ő nem szereti a BIT-tet, tán soha nem is fogja. Mikor lobog a lötty, leoltja alatta a tüzet. A színe inkább átlátszó, mint piros, de azért jól van úgy ahogy van, nem igazán fáj miatta a srác szíve. Amíg vár, hogy hűljön a lé, felaprítja a mozsárban az egyszarvú szarvat. Nem biztos benne, hogy jól mérte, lehet, hogy volt az 5 gr is, és ahhoz sem volt elég türelme, hogy teljesen porrá zúzza, így elég darabos maradt. De így is beletölti a szarv maradványait, keverget, a színe is változott, de nem épp úgy, ahogy kellett volna. Azért nem kap szívbajt, begyújtja ismét a tüzet. Akármeddig keverget, inkább sárga löttyöt kap. Annyi gond legyen, akkor is jöhet a sellőkönny. És hagyja főni, persze, közben keverget is, bár már nagyon unja. Végül égővörös főzetet kap.*
-Pofesszor, az enyém nem lett tökéletes, de tudom, hol hibáztam.*Persze, pontosan kell mérni, porítani. Majd vizsgán vigyáz rá.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 22:01

//Fred useer szólt, hogy továbbiakban NJK//

*Örül, ha kérdeznek a gyerekek, s így van ez Lucius esetében is. ám mielőtt bármit is mondhatna, Bogdan közbeszól.*
-valóban így van-*Bólint.*-A randidrogok lényege éppen az, hogy viszonylag hamar hasson és hamar is kimenjen a szervezetből. Afrodita befolyásos emberek poharába csempészte a szert, aztán azok a szerelem mámorában még a legféltettebb titkukat is elárulták a nőnek. amiből aztán rendszerint gyönyörű szalagcímek lettek a helyi újságok főoldalán.-*Ad, remélhetőleg kielégítő, választ a szőkeségnek.
Figyelemmel kíséri a gyerekek munkásságát, a Luciuséra mindvégig bólogat, bizony, jól csinálja a dolgokat. Bogdi és Fred már kevésbé, ezt néhol szóvá is teszi. Bogdan esetében úgy tűnik, mindhiába, pocsék végeredményt kapott a fiú.*
-Ebből elég lesz egy fiolával is. Nevet se felejts el írni rá.*Fordul Bogdanhoz. Luciusnak csak elismerően bólint, majd szép lassan megindul a tanári asztal irányába.*
-A fiolákat tegyétek a hátsó polcra, az üstöket és eszközöket takarítsátok le. Van még kérdésetek?
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 22:09

-Felesleges energiapazarlás szerintem. *Vonja meg a vállát Bogdannak, mert szerinte ettől jobb szerek is vannak, amelyekkel elérhető a cél, na de mindegy. Az újságírókat meg egyébként sem kedveli, de ez már az ő dolga.
Mivel a főzete elég tűrhetőre sikerült, nekiláthat a takarításnak, természetesen a Curatist használja.*
-Ne aggódj Bogdan, az enyém sem lett teljesen jó, a halványpiros szín nem volt kifogástalan. *A rózsavíznél nem stimmelt valami, de majd rá fog jönni, mi nem volt oké. *
-Nincsen, professzor úr. *A fiolákat elszállítja hátra a helyére, aztán visszasétál az asztalhoz.*
Vissza az elejére Go down
Bogdan Bilaşca
Harmadik évfolyam
Bogdan Bilaşca


Hozzászólások száma : 100
Regisztráció : 2008. Sep. 03.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 22:15

-Jó tudni, hogy nem csak én bénáztam. De az az igzság, hogy nincs türelmem hozzá, ez a legnagyobb gond.-*Húzza el a száját. Az az egy fiolát megtölti, címkézi, ki nem hagyja a nevét sem, házát sem, dátum is került rá, no meg a főzet neve, vagy legalábbis az a név, ami lenni szeretett volna.*
-Nekem sincs, tanár úr.*Válaszol Bogdan is miután az üstöt, keverőeszközt és mozsárt megtisztította a Curatis-szal. Közben pakolni is kezd, ami abban áll, hogy összegűri a pergamenjét, majd pennával együtt zsebre vágja.*
Vissza az elejére Go down
Darius Druett
Tanár
Tanár
Darius Druett


Hozzászólások száma : 233
Kor : 52
Regisztráció : 2008. Nov. 26.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 22:19

-Rendben, ha nincs kérdés, akkor mehettek. Ígérem, a következő óra már izgalmasabb lesz.-*Mosolyog a gyerekekre, majd kinyitja egy bűbájjal az ajtót.*
-Viszlát! A házit se felejtsétek el elkészíteni!-*Jegyzi meg még mielőtt a diákok távoznának. Ha a pangisok leírták a tábláról a házit, és elhagyták a termet, egy másik bűbáj felhasználásával le is törli a táblát, nem szereti, ha nem tiszta.*
Vissza az elejére Go down
Lucius Marga
Harmadik évfolyam
Lucius Marga


Hozzászólások száma : 596
Kor : 26
Regisztráció : 2012. Jan. 14.

Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 EmptySzer. Szept. 19 2012, 22:27

*Elvigyorodik Bogdan megjegyzésére, nem, nem csak ő bénázott. Vannak dolgok, amikkel kapcsolatban még agával szemben is maximalista, és a Bit ilyen. No és sok egyéb tárgy is. Még leírja a házit, aztán ha minden rendben van, akkor kifelé indul.*
-Köszönjük professzor úr, jó éjt! *Bevárja Bogdant és Fredet is, aztán irány a torony. Épp óra előtt nézte meg, szép kis elmaradásban van házik terén, van mit pótolnia.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bájitaltan (BIT) laboratórium   Bájitaltan (BIT) laboratórium - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Bájitaltan (BIT) laboratórium
Vissza az elejére 
3 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Coxton Kastély és környéke :: Pince-
Ugrás: