Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Coxton Varázsló- és Boszorkányképző Szakiskola Románia szívében
Harry Potter világában játszódó, valós idejű fórum alapú szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff Team
Staff Team ~
Akikhez fordulhatsz

Jonathan Coxton
Igazgató

Teofana Enescu
Házvezető

Analisa Carp
Házvezető

Irisa Ciorei
Iskolapszichológus

Mara Sîrbu
Tanársegéd

Péterfy C. Soma
Prefektus
Tanársegéd

Tsicsói Hargita
Prefektus

Jenny Miles
Prefektus

Solomon Ahalanei
Prefektus

Anica Oprescu
Prefektus

Top posters
Jonathan Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Péterfy C. Soma
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Angela Bahneanu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Tara Black
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Lucius Marga
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
David Rowle
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Alisa Coxton
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Gavril Lucian Baticescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Teofana Enescu
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Gabriela Bivol
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_lcapGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Voting_barGyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Vote_rcap 
Halloween Zsetonok
Sárgák - 14
1. Péterfy C. Soma - 2
2. Casian Dobaru - 2
3. Analisa Carp - 3
4. Jenny Miles - 3
5. Irisa Ciorei - 1
6. Steven Blackfield - 3


Zöldek - 8
1. Tara Black - 1
2. Anica Oprescu - 3
3. Stefan Moromete
4. Mia Gart - 2
5. Alba Oprescu - 2
Top posting users this month
No user
Dicsőségfal
Legjobb Halloween Jelmez tulajdonosai

Alba Oprescu

Analisa Carp


Októberi dicsőségfal

Stefan Moromete
A hónap új karaktere

Dimitrie Udrea
A hónap pontszerzője

Tara Black
A hónap női karaktere

Steven Blackfield
A hónap férfi karaktere


Lucius Marga
Iskolaelső
Másodikos évfolyamelső

Mia Gart
Elsős évfolyamelső

Teofana Enescu
Év Tanára

Panagan
a Házkupa nyertese

Üzenőfal

 

 Gyógynövénytan (GYNT) tanterem

Go down 
+16
Tidus Gary Scofield
Susana Enescu
Lucius Marga
Rebecca Mary Watson
Dévajvári Nóra Dela
Isabella Sancu
Cristian Badrick
Mia Gart
Florina Zaharia
Caterina Aurora Basilides
Jezabell Pads
Kerekes Andor
Péterfy C. Soma
Bogdan Bilaşca
Fekete Béla Benjamin
Alisa Coxton
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Florina Zaharia
Második évfolyam
Florina Zaharia


Hozzászólások száma : 253
Kor : 27
Regisztráció : 2011. Dec. 01.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Jan. 13 2012, 18:54

*És csak igaza lett. Jön Béla bá, aki egy tünemény, bár körülbelül annyi idős lehet, mint maga az iskola - ha nem több.* ~Jesszus, hát... ez durva, akkor megcsinélom, gyerünk Flo állj neki...~ *Sóhajt halkan, magában, aztán az előtte lévő könyvben kikeresi gyorsan a Csipkebogyót, az egyetlent, amiről még talán magától is tudna írni és nekikezd a körmölésnek. Óra végén beadja a papírt, illedelmesen elköszön mindenkitől és felslattyog a hálójába.*
Vissza az elejére Go down
Kerekes Andor
Hatodik évfolyam
Kerekes Andor


Hozzászólások száma : 98
Kor : 29
Regisztráció : 2008. Jul. 25.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Jan. 13 2012, 19:05

*Nem feltételez ő senkiről semmi rosszat, szinte sosem. De Izről most biztos nem. Csak mosolyog. Olyan Andorosan. Bélabá végül befut, aztán Catre pislog és csak súgva jegyzi meg neki, mert ő márpedig nem tanulni jött, hanem csak Bélabát látni.*
- Vajon azért semmi komoly baja sincs, ugye? *Aggódik, elvégre Nagypapa-féle neki az Öreg, így jogos az aggódása. Aztán Catnek is válaszol.*
- Ha hiszed, ha nem, edzek, meg tanulok. Semmi mást. Nyuszibogár, ne haragudj, de óra végén majd Bélabával megyek, felkísérem a szobájába. Hiába... Vigyázok rá. *És ez igencsak szerethető tulajdonság Andorban. Catnek meg meg kell értenie, hogy Andor sokban függ Bélabától. És igen, Bélabá tud Catről, meg a múltkori afférjáról Andorral, és ez sem változtat semmin. Andor gondoskodó és ez a pillantásából is látszik. Tényleg mintha az öreg rokona lenne. Közeli rokona. Amint vége az órának, és a többiek leadták a dolgozatot, Andor megy is Bélához, meg Bélával. Cattől egy mosolygós puszival elköszön, és megígérteti a lánnyal, hogy hamarosan felkeresi őt.*

//köszönöm, de mennem kell sajni... puszi mindenkinek, meg pacsi!//
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Jan. 13 2012, 19:08

*Óra végén beszedi a pergameneket, elköszön mindenkitől, majd Bandika segítségével felsétál a szobájába. Persze csak miután bezárta a tanterem ajtaját.*

//Bandi, átmentél apollóba? Very Happy//
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Caterina Aurora Basilides
Hatodik évfolyam
Caterina Aurora Basilides


Hozzászólások száma : 246
Kor : 29
Regisztráció : 2008. Aug. 08.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Jan. 13 2012, 19:10

* Hát érdekesen néz ki az öreg, és meg kell hagyni, nem fest túl jól. Én is nézek csak, hogy mért nem adta át egy másik tanárnak az órát. Leadta volna szívesen más is, ha ennyire rosszul érzi magát *
Hm...Szívesen edzenék veled, mert ha hiszed ha nem, szeretek sportolni. Semmi baj, csak ne hívj Nyuszibogárnak. Caterina a nevem... * mondom morcosságot színlelve, majd csendben hallgatja az órát. Persze hozzászólni nagyon nem szeretne, mert GYNT-ből nem a legjobb, és nem akar büntit *
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptySzomb. Feb. 04 2012, 17:27

*Az órára igyekvő diákok egy ősrégi, sárguló pergament figyelhetnek meg a tanterem ajtajára erősítve. A pergamenen gyöngybetűkkel a következő néhány sor:

Elsőseim!
Az Arborétumban várlak benneteket, a mai óra ott lesz megtartva!
Béla bácsi


*
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Florina Zaharia
Második évfolyam
Florina Zaharia


Hozzászólások száma : 253
Kor : 27
Regisztráció : 2011. Dec. 01.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptySzomb. Feb. 04 2012, 17:37

*Még jó, hogy időben jött, és így fel tud szaladni egy kabátért, sálért, sapkáért és kesztyűért. Tehát vissza a Lupiattoba, onnan a szobába, s csak onnan indul majd akkor ki, az Arborétumba.*
Vissza az elejére Go down
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:21

Rohantam órára ahogy csak tudtam. Ha már az elsőn beteg voltam, legalább a másodikon ne késsek. Úgy látom még nincs senki de nem baj addig nekitámaszkodtam a falnak az ajtóval szemben. Közben folyamatosan nézegettem körbe hátha látok valakit közeledni.
Vissza az elejére Go down
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:29

*A Gyn azon órák egyike, amin tavaly egyszer ha sikerült megjelennie, de akkor is azért, mert eltévedt. Nem szeret tanulni, illetve nem is ez a helyes kifejezés... egyelőre semmi nem keltette fel az érdeklődését a rajzoláson és a piercingeken kívül. Na meg a tetkók... azokat imádja. Ezen felül pedig maximum gyújtogat., de azt örömmel, akaratán kívül is, így talán az Svk-t, ha szereti valamelyest, csak ne adjanak a kezébe könyvet, mert az unalmas.
Most sem siet annyira, egyszer csak beér. Szép kényelmesen sétál, míg az ajtóhoz nem ér, aztán köszön a lánynak és azonnal rajzolásba kezd.*
Vissza az elejére Go down
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:34

*Sziklakertből siet órára, hátizsákjában a GYNT és BIT jegyzeteivel. Végre egy óra, ahol vannak ismerős arcok.*
Sziasztok!-*Köszönti évfolyamtársait óriási mosollyal az arcán.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:40

*Béla lassan battyog órára. Oké, most ő késett, de korának köszönhetően már csak lassan megy neki, de elég makacs ahhoz, hogy ne költözzön el a harmadikról. Arca felragyog, mikor megpillantja a kis lurkókat a terem előtt.*
-Pálinkás szép estét gyerekek!-*Mosolyog rájuk, majd kinyitja a terem ajtaját.*
-Csak tessék,, tessék, szépen egymás után.-*Tereli be a terembe őket, mjad bemegy ő maga is. Lassan elsétál a tanári asztalig, s azon nyomban le is ül, már nem bír sokat talpon maradni, s azt a keveset inkább növények gondozása közben tölti el.*
-Fekete Béla Benjamin vagyok, de mindenki Béla bácsinak szólít, remélem, ti sem lesztek kivételek!-*Kacsint a diákokra.*
-Tudom, hogy unjátok már a bemutatkozásokat, de remélem, ma még kibírjátok. Ki kezdi?*Mosolyog a gyerekseregre.
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Dévajvári Nóra Dela
Hatodik évfolyam
Dévajvári Nóra Dela


Hozzászólások száma : 104
Kor : 28
Regisztráció : 2009. May. 23.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:44

*Ugyan köze nincs ehhez az évfolyamhoz, viszont annál inkább Béla bácsihoz, és ha már amúgy is éppen visszaérkezett a volt iskolájából, akkor már benéz az öreghez, ha engedi.*
-Csókolom Béla bácsi, sziasztok! *Éppen az öreg mögött fut be, mosolyog, mint mindig, a jókedve töretlen, mintha ez lenne az alapjárat nála.*
Vissza az elejére Go down
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:50

Hamarosan jön egy fekete hajú srác. Nem úgy tűnik hogy barátkozós kedvébe van ezért csak kedvesen visszaköszönök neki és ennyi. Néha ránézek mit rajzol. Eddig négy emberből kettővel közös a hobbink. Nemsokára Isa is megjön, és ugyanolyan nagy mosollyal köszönök neki vissza.*-Szia.-*többre nem is futja már a professzor is megjött, és ismét gyors madárléptekkel sietek be a terembe egy "Jó estét professzor úr" után.*-Ülünk megint egymás mellé?-*fordultam Isához. Még egyenlőre tele vagyok energiával, fel is pattanok a helyemről.*- Az én nevem Mia Gart, és..-*gondolkozok mit kéne mondanom, és a BIT órás bemutatkozásból merítek ötletet*-..Lupiattos vagyok. Anyának van otthon egy gyógynövényes kertje tele minden fura ismeretlen növénnyel, de oda nem szabad bemennem, pedig kíváncsi lennék. -*lehet több információ volt a kelleténél ezért le is ültem. Közben ismét jött valaki, hátrafordultam és köszöntem, aztán ismét előre fordultam.
Vissza az elejére Go down
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 19:57

*Isának köszön, őt legalább ismeri, ráadásul kellően bohókás, így még tetszik is neki, de erről igen mélyen hallgat. Természetesen Béla bácsinak is, mert hát na, és azon filózik, hogy hány éves lehet, mert hogy nem 70, az biztos.
Na nehogy már ő kezdje a bemutatkozást, előbb a lányok, aztán majd ő következik, és addig is be tudja fejezni a rajzát, amit nagy átéléssel tesz. Mivel mégis rákerül a sor, csak feláll, és elhadarja a bemutatkozást.*
-Cris vagyok, ja, Badrick, lupis, és elsős, meg ilyesmi. A gyógynövényeket nem vágom, már nem úgy, hanem egyébként sem, mert mindegyik tök egyforma. Zöldek, meg virágosak és kész. A fákat ismerem. *Jó indítás, hát persze, végeredményben csak azt nem mondta, hogy azt se tudja, mit kell ezekkel kezdeni, azon kívül, hogy gyógyítani lehet velük, na meg a csajok csípik, ha kapnak ilyesmiket.*
Vissza az elejére Go down
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:10

-Persze, üljünk ismét együtt!-*Bólint Miának. Az idősebbik lány érkezésére kicsit meglepődik, de úgy tűnik, a Coxtonban szokás, hogy majdnem minden elsős órán ott van egy felsőbb évfolyamos diák is. Mia után áll fel, hogy bemutatkozzon. Még nem unja annyira ezt a bemutatkozósdit, mint Béla bácsi gondolja, de ezt nem teszi szóvá, amúgy is, arcán lévő hatalmas vigyor tuti erről is árulkodik.*
-Hát akkor Béla bácsi...így hívják a nagypapámat is. Ő magyar, mi románok, de nincs baj emiatt.*Fel sem tűnik neki, hogy nem tartozik a témához a dolog. Úgy látszik, ezen a tanórán mindenki felszabadultabb.*
-Én Isabella Sancu vagyok, a Panaganból. De ne tessék Isabellának szólítani, mert azt nem szeretem. A becenevekkel már nincs problámám. És a Sancut se szeretem....mármint...-*Kicsit zavarba jön, már a két kis kacsójával is magyaráz meg gesztikulál.*
-Úgy értettem, hogy semmi bajom a Sancuval, csak azt nem szeretem, ha valaki a vezetéknevemen szólít. Az olyan személytelen, nem?-*Aztán gyorsan körbe néz, picit elkalandozott. Reméli, nem nagy gond, vissza is csüccsen Mia mellé.*
Vissza az elejére Go down
Dévajvári Nóra Dela
Hatodik évfolyam
Dévajvári Nóra Dela


Hozzászólások száma : 104
Kor : 28
Regisztráció : 2009. May. 23.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:21

*Bemutatkozás... nem zavarja, sosem zavarta, eleget gyakorolta, és ha már bejött ide, akkor az a minimum, hogy megteszi ő is.*
-Dévajvári Nóra Dela vagyok, tavaly végeztem egy magyarországi Mágustanodában és felvételiztem az Oswald König Akadémiára rubin auror szakra, valamint a Kormon Tehetséggondozóba démonvadász szakra sikeresen. Halasztást kértem, hogy a Coxton falai között tanulhassak még olyasmit, aminek szükségét érzem. 7. éve Svk-t tanítok, most már a volt iskolámban, mint tanársegéd. Béla bácsit onnan ismerem, és ő ajánlotta ezt az iskolát, ezért jöttem ide. *Vidáman ül vissza a helyére, végignézi a kicsiket és az öregre mosolyog, ő befejezte.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:27

-Szia Delacska!-*Köszön óriási jókedvvel a befutó lányra. most ha közelebb lenne hozzá, bizonyisten adna az aranyos kis buksijára egyet abból a bizonyos bélabá-barackból. Időközben elkezdődik a bemutatkozó is, szerencsére akad vállalkozó szellemű leányzó is.*
-Mia, ha megismered a gyógynövényeket, biztos vagyok benne, hogy az Édesanyád majd oda fog téged is engedni a fűveskertbe.*Mosolyog bátorítóan a lányra. Motivációnak sem utolsó.*
-Persze, hogy egyformák, ha keveset foglalkozol velük, egy egypetéjű ikerpár is olyan mint két tojás, ha nem ismered őket. Több időt kéne növények közt töltened, mindjárt másképp látnád őket!-*Reagál a fiú szavaira. persze csak kedvesen, Bélát ritkán lehet kihozni a sodrából, s azzal is tisztában van, a GYNTt kevés diák kedveli. Isa válaszán csak mosolyog, az csak jó, ja feloldódott a lány. Bár a szemébe eddig csak Bandika mondta, hogy olyan, mint a nagypapija, hallotta már innen-onnan, hogy a diákok "mindenki nagypapája"-ként tartják számon.*
-Rendben, azt hiszem, ezt nem lesz nehéz betartanom, csak akkor szólítok valakit a vezetéknevén, ha rossz fát tett a tűzre.-*Mosolyog a fehér hajjal megáldott...avagy megbűvölt lányra.*
-Hallottátok? Remélem, egyszer ti is ilyen ügyesek lesztek!-*Jegyzi meg Dela bemutatkozója után.*
-No de akkor vágjunk is bele! Mit szóltok?-*Persze, költői a kérdés.*
-Bár nem sokan voltak az előző órámon, azért remélem, a tankönyvből mindenki átvette a tananyagot. De most szeretném megjegyezni, ha valaki lekésik egy tanóráról vagy gyakorlatról, de szeretné velem átvenni vagy elvégezni a gyakorlatot, keressetek fel, és elintézzük.*Kis határszünet, hogy a kitérőt a gyerekek is meg tudják emészteni, majd visszakanyarodik.*
-Isa, kérlek, mesélj nekünk a gyógynövényekről általában. Mia, rád hagyom a gyűjtés bemutatóját.*Néz egyenként a lányokra, de Cris sem marad tétlenül.*
-Cristian, te meséld el, mire emlékszel még a szárításból.*S ha már Delacska is itt van, hát őis kap feladatott. Amúgy is ismeri már annyira, hogy tudja, a leányzó nem tud megülni a babérjain.*
-Dela, te figyelj, és egészítsd ki a feleleteket.
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Isabella Sancu
Második évfolyam
Isabella Sancu


Hozzászólások száma : 157
Kor : 24
Regisztráció : 2009. May. 26.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:38

*Huh, ezt túl élte, nem lett semmi gond abból, hogy ennyit fecsegett. Mielőtt felállna, rámosolyog Miára, amolyan "drukkolj, pls" szemekkel.*
-Hát, a gyógynövényeket ismerjük amióta világ a világ, már nagyon régen rájöttek, hogy egyik-másik növény jó néhány nyavalya kezelésére. Sőt,nem csak mi, varázslók, de a muglik is. Fontos az, hogy melyik gyógynövényt mivel használjuk, meg az is, hogy mikor gyűjtjük őket, meg melyik részüket használjuk fel. Azt sem mindegy, hogy hogyan és mibe gyűjtjük, meg hogyan szárítjuk őket, de erről majd a többiek.-*mosolyog, majd gyorsan le is ül, még mielőtt Béla bácsinak új kérdés is eszébe jutna.*
Vissza az elejére Go down
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:43

Azt hittem futó látogató lesz, de mégsem. Elgondolkoztam mennyi mindent ért el, el is kalandoztam egy kicsit. Azon kapom magam hogy Isávan kaptunk kérdést. Lejegyzeteltem amit elmondott, aztán felálltam. Még szerencse hogy jól betanultam a leckét.*-A gyógynövényeket mindig a megfelelő helyen, időben, és módon kell gyűjteni. Ehhez muszáj hogy alaposan ismerjük őket. Leghatásosabbak a friss növények. Ha raktározni akarunk télire, akkor érdemes gyűjteni mikor a legmagasabb a hatóanyaguk. És csak egészséges, tiszta növényt szabad gyűjteni. Nem szabad tövestől kitépni és arra is figyelni kell, hogy ne zacskóba vagy ilyesmibe rakjuk.-*még gondolkozok egy kicsit mit hagytam ki de nem jut semmi eszembe úgyhogy leülök.
Vissza az elejére Go down
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:45

*Ritkán tátja el a száját, na de azt az utoljára érkező lányból ki nem nézte volna, hogy egyrészről már végzett valahol, azt meg még inkább nem, hogy auror meg démonvadász lesz.*
-Az de király. Klafán démonokra fogsz vadászni meg levadászod a rosszakat? Cooool. *Megtalálta az első dolgot, ami igazán érdeklik... most még. A démonvadászok, mekkora királyság már. De Béla bácsi is reagál, gy arra is figyelni kell. Több időt a növények között... ő? Még a végén megismer valamit? Hihetetlenül mered Béla bácsira, mert ez neki olyan, mintha azt mondta volna, egyszer nagy kviddicses lesz.*
-Komcsi? Tutkóra fel fogom ismerni őket? *Már nem az ikrekre gondol kivételesen, még képben van, most felvette a fonalat. Szárítás... ő konkrétan semmire sem emlékszik, lévén a könyvét sem tudja merre van, de valamit csak ki tud nyögni.*
-A szárítás az akkor kezdődik, ha már leszedtük a... szal leszedtük. És akkor kitesszük száradni, de nem ám a földre, mert akkor megsérül. Ilyen faládába, vagy ilyen bigyóra, ilyen szitás szerű cuccosra, ami nem fém, és akkor az majd szépen megszárad, ja. És nem mossuk meg. *Így ennyi, mert ennyit tud a maga módján.*
Vissza az elejére Go down
Dévajvári Nóra Dela
Hatodik évfolyam
Dévajvári Nóra Dela


Hozzászólások száma : 104
Kor : 28
Regisztráció : 2009. May. 23.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 20:59

*Bólint Cristiannak és Béla bácsinak is, egyáltalán nem zavarja, hogy a fiú rögtön kérdez tőle, türelmesen válaszol neki. A feladatra is bólint, figyeli a válaszokat, hogy utána kiegészítsen, ha szükséges.*
-Amik kimaradtak, és fontosak. A felismerésen túl azt is tudni kell, hogy vannak mérgező növények, melyek kizárólag csak bájitaltanon használatosak komponensként. Ha nem vagyunk biztosan abban, hogy profi módon különböztetjük meg őket egymástól, vigyünk növényhatározót is, vagy Béla bácsit. Az sem árt, ha tudjuk, az egyes gyógynövényeket hol lelhetjük fel, előre tájékozódunk, hiszen sok utat megspórolhatunk. A gyógynövények használata bizony már az őskorban is ismeretes volt, mégpedig azért, mert az ember nem csak magán figyelte meg, hogy mi hogyan hat egyes bajaira, hanem azt is, hogy az állatok mit tesznek, mit esznek, mikor szükségük van rá.
A gyűjtés része is fontos dolog, hiszen a legtöbb növényt célszerű napsütésben gyűjteni, nem éppen esőben. Lehetőleg fonott kosárba, és valóban frissen, hiszen abban a legnagyobb a hatóanyag. Van olyan növény, melynek minden részét felhasználhatjuk, így az, hogy tövestől szedjük ki, az elkerülhetetlen dolog, mert nem csak a levelét tépegetjük le, vagy a virágját.
A szárítás alapvetően hozzátartozik a művelethez, és való igaz, hogy nagyon nem mosogatjuk őket, kivéve ha merő sár az egész, hiszen arra nincsen szükségünk. Száríthatunk fűtőtesten is, ha letakarjuk pamut ruhával, vagy akár szitán, réteges ládában, ahol nem pálik be, nem rohad be. Forgatni kell természetesen, de akad olyan is, amikor egyszerűen egy cérnára kötjük, és lógatva szárítjuk. Pár nap alatt a legvizesebb is kiszárad annyira, hogy tárolásra előkészíthessük. *Ügyesek a kicsik, bár a fiú felelete igen érdekes stílusilag, de biztos ilyen, hát így fogadja el.*
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:15

*Végig hallgatja a válaszokat. Nincs szüksége javításokra és kiegészítésekre, mert Delacska ezt is megteszi helyette. Mikor a negyedéves lány is befejezte, elismerően tapsol egy nagyot a tenyerével.*
-Nagyon ügyesek voltatok, te is, Cristian.-*Tudja, a problémás gyerekeknek fontos az elismerés.*
-Dela, köszönöm a kiegészítést.-*Biccent a felsősre.*-Ha már ilyen jól vagyunk az eddigi tananyaggal, kicsit lépjünk tovább. Ki mire gondol, ha azt mondom, tea? Szoktátok fogyasztani? Hogyan készítitek, mit főztök bele? Mindenki szóhoz juthat, csak jelentkezzetek, jó?-*Mosolyog. Akik jelentkeznek, azokat egymás után fel is szólítja.*


//A tananyag kikerült: https://coxton.hungarianforum.com/t166-gyogynovenytan-tananyag#6317 //


A hozzászólást Fekete Béla Benjamin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 07 2012, 21:21-kor.
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Mia Gart
Második évfolyam
Mia Gart


Hozzászólások száma : 91
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 04.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:19

Na a teáról aztán tudnék mesélni otthon hány féle módon készül. Gyorsan fel is teszem a kezem. Előtte azért körbenézek, hátha van aki még jelentkezik, akkor meghallgatom és csak utána nyújtom fel a kezem.
Vissza az elejére Go down
Fekete Béla Benjamin
Tanár
Tanár
Fekete Béla Benjamin


Hozzászólások száma : 164
Hely: : Coxton Kastély
Regisztráció : 2011. Nov. 16.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:23

*Nem kell sokáig várni, Mia keze rögtön a kérdés után a magasba lendül. Béla valahogy gondolta, hogy ő lesz az első.*
-Tessék, Mia!-*Szólítja fel a lányt, majd jöhetnek utána a többiek is, ha még akad jelentkező.*


//Most nem kell várni a felszólításra, aki jelentkezni fog, azt Béla fel is szólítja. Smile Rögtön lehet is írni a választ. Smile //
Vissza az elejére Go down
http://vaniliamamor.blogspot.com
Rebecca Mary Watson
Második évfolyam
Rebecca Mary Watson


Hozzászólások száma : 32
Kor : 27
Hely: : Coxton iskola
Regisztráció : 2012. Aug. 18.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:25

*Rebecca Iza mellett sétált be a terembe,
és Miával együtt leültek egy padba. A bemutatkozásnál
csak annyit mondott:
- Sziasztok, Rebecca Mary Watson vagyok, Lupiattós.
Aztán csendben figyelt.*


/Bocsánat a késésért... :S Szeretnék én is bekapcsolódni!/
Vissza az elejére Go down
http://www.avgada.b13.hu
Cristian Badrick
Második évfolyam
Cristian Badrick


Hozzászólások száma : 102
Kor : 26
Regisztráció : 2009. Aug. 03.

Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 EmptyPént. Szept. 07 2012, 21:30

*Egy csomó mindent megtudott most amire nem is gondolt volna... jobb később, mint soha. Attól, hogy megdicsérik teljesen felvillanyozódik, ilyenben ritkán van része, Lockhwell, Serban és Enescu szokta biztatni csak, így ez neki most különösen nagy öröm.*
-Komcsi? Jól mondtam? Zsííír. *Úgy örül neki, mintha karácsonyi ajándékot kapott volna, mert ez olyan is. Persze jelentkezik, na nem azért, mert akkora penge teakészítésből.*
-A tea? Az olyan szükséges rossz, mert én mindig akkor ittam, amikor beteg voltam. Ittam ilyen hársfát meg kamillát. Azt úgy kellett csinálni, hogy volt a növény, azt bele kellett rakni a bögrébe, arra önteni a forró vizet, állni hagyni, és amikor ez megvolt, akkor leszűrni és jól meginni. De van egy olyan bogyó, az a csipke, na arra vigyázni kell, mert a nagyi mondta, hogy abban van egy csomó C vitamin, és ha arra forró víz kerül, akkor az kicsapódik, és adtunk a sza... szal a kakinak egy pofont. Azt csak olyan langyosan lehet. Ezen kívül én nem iszom ilyet. *Inkább vizezik vagy gyümölcslevezik.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gyógynövénytan (GYNT) tanterem   Gyógynövénytan (GYNT) tanterem - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Gyógynövénytan (GYNT) tanterem
Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» JOS tanterem
» Mugliismeret-tanterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Coxton Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola :: Coxton Kastély és környéke :: Második emelet-
Ugrás: